Interiér na kľúč


Táto služba sa teší stále väčšej pozornosti. Nemusíte sa zaťažovať zháňaním a vybavovaním mnohých vecí, dodávateľov, ich koordináciou ... Ohľadom všetkých náležitostí komunikujete s tím istým človekom. Je to pre vás úspora času a aj financií. V rámci interiéru na kľúč, po schválení návrhu, všetky úkony vybavíme a vy si užijete nový interiér.

  • realizácia interiéru na klúč
  • realizácia interiéru na klúč
  • realizácia interiéru na klúč


interiér podľa predstávČi už ide o súkromný, komerčný alebo obchodný priestor, je dôležité, aby dizajn interiéru spĺňal požadovaný účel. Priestor, kam sa každý rád vracia, cíti sa príjemne a nerušene. Napriek tomu, že máme každý iný pohľad a potreby, platia určité všeobecné a overené zásady. V byte či dome je ľahšie viac zapracovať osobné predstavy, keďže je priestor primárne určený pre osobnú potrebu a je dôležité, aby napĺňal naše predstavy. V komerčnej a obchodnej sfére ide viac o efektivitu priestoru a funkčný dizajn so zameraním na širšie spektrum ľudí. Naše odporúčania a nápady sú konzultvané s klientom a vždy je objasnený ich zámer a zmysel. Snažíme sa vytvoriť priestor, s ktorým bude klient spokojný po osobnej aj funkčnej stránke a bude to interiér podľa jeho predstáv.Návrh interiérov

Návrh interiéru


Základom úspešnej realizácie je kvalitný návrh, čo platí aj pre naše štúdio. Či ide o konkrétnu časť ako kuchynská linka, kúpeľňa, spálňa alebo sa jedná o komplexný interiér, pri návrhu treba myslieť na množstvo detailov. Súčasťou našich návrhov je aj komplexné riešenie inžinierskych rozvodov. Používame profesionálne nástroje, vďaka ktorým Vám ponúkame špičkovú vizualizáciu realizovaného zámeru. Vďaka tomu je možné navrhnúť optimálne riešenie, s ktorým budete spokojný. Zvoliť farby, rozmiestnenie, osvetlenie. Získate takmer reálnu predstavu o tom, ako bude váš priestor vyzerať. Vďaka tomu môžete upresniť svoje predstavy a vyhneme sa tak nečakaným prekvapeniam. Za našimi návrhmi stojí tím skúsených dizajnérov, ktorí majú za sebou stovky realizácii.

mám záujemČasto kladené otázkyČasto nám kladiete otázky, koľko stojí grafický návrh aký je celý postup našej spolupráce.
Rozhodli sme sa teda, rozpísať celý proces podrobnejšie.Kedy môžem prísť do showroomu?

Kedykoľvek samozrejme, ak však chcete riešiť už váš konkrétny interiér alebo miestnosť, odporúčame vám vopred si telefonicky, alebo mailom dohodnúť stretnutie. Dizajnér si vždy naplánuje toľko času, koľko potrebuje, aby ho venoval Vám a dostatočne si s Vami prešiel detaily. Ak sa zastavíte u nás bez dohodnutej schôdzky, môže sa stať, že práve budeme vybavovať objednaných zákazníkov alebo nebudeme mať čas sa Vám venovať, nakoľko budeme mať neodkladnú prácu či pripravovať podklady pre už objednané realizácie. Neradi preberáme od Vás informácie a následne ich posúvame kolegom, ktorí budú daný priestor spracovávať, ideálne je, ak Vaše požiadavky diskutujete priamo s osobou, ktorá s nimi bude aj ďalej pracovať, preto sa vždy prosím ozvite vopred alebo pošlite mail a my Vám zavoláme, alebo odpíšeme.

Čo potrebujem k návrhu?

Pôdorys, prípadne orientačne zameraný a zakreslený priestor, ak je priestor podkrovný alebo dispozične náročný, tak aj pár fotiek. Sme dizajnéri, pracujeme s priestorom a už na základe pôdorysov a orientácie na svetové strany si vieme všetko predstaviť. Často nás žiadate, aby bola prvým krokom návšteva u Vás na mieste, aby sme mali lepšiu predstavu. Pre nás je čítanie výkresov/pôdorysov a priestorová predstavivosť základom pre našu prácu, preto nám verte, že niekedy to, ako prvý krok nie je potrebné.


Grafický návrh interiéru
Koľko stojí grafický návrh a vizualizácie?

Poplatok za návrh sa u nás uhrádza vopred. Svoju prácu a čas si vážime a stojíme si za odvedenou prácou... Orientačne za návrh jednej miestnosti zaplatíte 100€ - 200€. Všetko závisí aj od náročnosti priestoru. Ak navrhujeme kompletný interiér, neplatíte za každú miestnosť zvlášť, ale za celok a v tomto prípade určujeme cenu vzhľadom na m2, ale aj na počet miestností, a tak napríklad návrh 3-izbového bytu môže mať cenu 300€, dvojposchodového rodinného domu 500€ a podobne. Cenu vždy zváži dizajnér na základe vašich požiadaviek a pôdorysu.

Grafický návrh interiéru
Potrebujem niečo k prvému stretnutiu?

Na prvom stretnutí máme vždy veľa otázok, ktoré by nám mali napovedať ohľadom dizajnového smerovania interiéru a špecifikovať požiadavky na úložné priestory, prevádzku v domácnosti, technické vybavenie. Vždy nám veľmi pomôžu obrázky, ktoré nám napovedia, aké farby, odtiene a dreviny a materiály sa Vám páčia. Čo nám nepoviete, vedieť nebudeme. Preto je dôležitá aj Vaša vlastná iniciatíva pri predkladaní informácií, je dôležité, aby ste nám nezabudli nič povedať, pracujeme len s tým, čo sa dozvieme od Vás. Na druhej strane, veľa zákazníkov nemá konkrétne predstavy a veľa vecí nechajú na dizajnérov, ktorí už skúsenosti v zariaďovaní majú a radi si nechajú poradiť. Ak patríte k tejto kategórii a chcete sa celým dizajnom nechať prekvapiť, povedzte nám to na začiatku a my Vás nebudeme trápiť zbytočnými otázkami.

Často prvé „stretnutie“ prebehne, len ako telefonát alebo mailom, zákazník nám pošle pôdorys detskej izby a popíše, čo pre svoje deti v detskej izbe potrebuje mať, prípadne priloží fotku farebnosti, ktorú si deti vybrali a my ak máme otázky, zavoláme, alebo odpíšeme a pustíme sa do návrhu. Osobne zákazník príde až odkonzultovať pripomienky a pozrieť si navrhnuté materiály a kovania. To však nie je možné vždy, napríklad pri väčších interiéroch alebo špecifických zariadeniach, verejných priestoroch, vždy je to na konzultácii zákazník – dizajnér.

Čo ak s návrhom nebudem spokojný?

Na základe všetkých informácii od Vás priestor navrhneme a vytvoríme grafické vizualizácie, ktoré Vám pošleme. Tieto si vždy pripomienkujete, osobne alebo mailom a my následne zmeny zapracujeme a dostanete od nás nové vizualizácie so zapracovanými požiadavkami. Vždy je dobré, aby ste sa pripomienkam a zmenám venovali dostatočne dlho a napísali nám, čo najviac postrehov. Pretože takéto zmeny máte v poplatku za návrh dve, teda dvakrát Vám grafiku kompletne prerobíme. Zo skúseností vieme, že výsledok, s ktorým ste spokojný Vy aj mi má takúto postupnosť. Ak však prvú vizualizáciu spravíme úplne mimo vášho gusta, nebudeme to rátať ako zmenu, nie vždy sa trafíme zákazníkovi 100%ne do predstáv, to ani vždy nie je možné... Avšak niekde asi nastala chyba, buď sme mali málo informácií alebo neboli dostatočne podložené. Napríklad koľko variant si predstavíte pod moderným minimalistickým interiérom? Alebo koľko pod bielou kuchyňou? Preto nám vždy pomôžu obrázky, aby sme rozumeli Vášmu vnímaniu.

Môžem žiadať varianty?

Samozrejme. Ak ide o menšie úpravy a zmeny, ako napríklad výška kuchyne, ak sa neviete rozhodnúť alebo si niečo predstaviť, prípadne rôzne typy horných skriniek na kuchyni, väčšia či menšia knižnica, porovnanie dvoch tapiet v detskej izbe. Ak však chcete od nás interiér, ktorý bude moderný, s betónovými prvkami, len s minimálnym počtom nábytkov v industriálnom štýle a na porovnanie žiadate vintage dizajn s vidieckym nádychom a množstvom doplnkov, ktoré dotvoria váš domov, musíte pochopiť, že to bude vyžadovať dvojnásobok práce, a preto takýto návrh (teda vlastne dva) bude mať dvojnásobnú cenu.


Grafický návrh interiéru
Čo ak je už finálny návrh hotový?

Ak si s dizajnérom prejdete už detaily ako hĺbky skríň, otváranie, úchytky, typy zásuviek a konkrétne materiály pre výroby nábytku, textílie, typy svietidiel, pripravíme Vám cenovú ponuku na kompletné zariadenie a realizáciu. Následne budeme ponuku s Vami komunikovať, prejdeme si položky, a ak bude potrebné, budeme hľadať cenové varianty. Ak nám zveríte kompletnú realizáciu, následne budeme riešiť termíny, ak však budete chcieť niektoré veci riešiť svojpomocne, budeme spolu komunikovať priebeh.

Ak všetko necháte v našich rukách, kompletne pripravíme výkresy pre elektrikárov, vodárov, podklady pre tapetárov, podlahárov a všetko budeme priebežne chodiť kontrolovať. Interiér vám odovzdáme kompletne hotový.

 mám záujem
FBINST