loading

pondelok - piatok

10:00 - 18:00 hod

sobota

na objednávku

0905 900 084

dizax@dizax.sk

Mutina - iný pohľad na keramiku

Mutina - iný pohľad na keramiku

V dnešnom blogu som sa rozhodol písať o značke Mutina, ktorej showroom sa mi podarilo navštíviť pri nedávnej ceste do Talianska.

Mutina je popredný taliansky výrobca keramiky, s odlišným prístupom k tvarom, povrchom a farebnosti. Každú kolekciu výrobkov navrhol iný svetoznámy architekt, či dizajnér, Mutina tak prináša neopakovateľný zážitok v navrhovaní interiérov a exteriérov, čo dokazuje aj množstvo ocenení za dizajn a kvalitu.

Mutina je úplne iný spôsob hľadania keramiky, tvorcovia dizajnu ju neberú ako klasický obklad, ale ako umenie, predmet a súčasť interiérového dizajnu. Spája technológiu, remeslo, experimentovanie a výskum, aby posunula hranice samotného materiálu a vytvorila vysokokvalitný produkt.


Patricia Urquiola, Edward Barber a Jay Osgerby, Rodolfo Dordoni, Ronan a Erwan Bouroullec, Tokujin Yoshioka, a mnoho ďalších architetkov a dizajnérov pracovalo na vývoji jednotlivých śérií.

Tu je zopár z nich:


Patricia Urquiola/DÉCHIRER


Mutina keramika Mutina keramika Mutina keramika


Yael Mer & Shay Alkalay /TEX


Mutina keramika Mutina keramika Mutina keramika


Tokujin Yoshioka /PHENOMENON


Mutina keramika Mutina keramika Mutina keramika


Aj vďaka týmto sériám sa Mutina keramika stáva stále obľúbenejšou voľbou pre verejné a súkromné ​​priestory, od súčasných domácich interiérov, až po dizajnérske hotely, módne showroomy, trendy reštaurácie, prestížne univerzity (Luigi Bocconi) a veľké chrámy umenia (Tate Modern) okolo sveta.

Ak Vás tento článok zaujal, viac informácií a kompletný prehľad sortimentu nájdete priamo na stránke výrobcu www.mutina.it


S pozdravom Radovan Bobček, Dizax

Tento projekt bol realizovaný s podporou EURÓPSKEJ ÚNIE

Európsky fond regionálneho rozvoja