loading

pondelok - piatok

10:00 - 18:00 hod

sobota

na objednávku

0905 900 084

dizax@dizax.sk

Domáci
wellness

Domáci<br> wellness

Doprajte si svoj vlastný wellness v podobe hydromasážnej vane


Máte radi ten úžasný pocit, keď sa ponoríte do voňavej, teplej vody a vychutnávate si chvíľu pokoja? Alebo ste ten typ, ktorého ihneď postaví na nohy vlažná prudká sprcha a doslova Vás naštartuje? Cítite sa skvele po bublinkovom kúpeli v kúpeľoch? Za všetky tieto pocity môže len a len voda, voda a jej účinky na naše telo. Záleží len na nás, akým spôsobom ju využijeme.

V dnešnej dobe do kúpeľov jazdia ľudia, ktorí chcú vyliečiť rôzne neduhy, ale aj tí, ktorí si len chcú oddýchnuť a nabrať nové sily. Vodná relaxácia prospešne pôsobí na psychiku človeka. Dokáže odbúravať stres, úzkosť, napätie i depresie. Náš mozog pri hydroterapii (pôsobení vody na organizmus) uvoľňuje endorfíny, ktoré tíšia bolesť, pôsobia celkovo relaxačne a navodzujú dobrú náladu.Voda sa od nepamäti používa na navodenie relaxácie, stimuláciu obehu krvi, odstránenie nečistôt, uvoľnenie, úľavu od bolesti a na liečenie chorôb. Dôležitá je pritom jej teplota. Horúca voda alebo para rozťahuje cievy, podporuje potenie a vďaka tomu pôsobí detoxikačne. Uvoľňuje svaly a kĺby. Oproti tomu studená voda cievy sťahuje, znižuje zápal a hromadenie na povrchu tela a zvyšuje prekrvenie vnútorných orgánov, uvoľňuje svaly a stimuluje imunitný systém.Hydromasáž alebo perličkový kúpeľ? Zvoľte si oboje !


Vo chvíľach fyzického vyčerpania vyhľadávame kontakt s vodou, najčastejšie v podobe hydromasáže. Dôležité je využitie účinkov vane pre regeneráciu tela po fyzickej záťaži. Horúci kúpeľ s masážou odplaví kyselinu mliečnu, ktorá sa pri aktivite ukladá vo svaloch a spôsobuje stuhnutie a bolesť. Psychická úľava, akú dokáže navodiť vzduchový kúpeľ alebo perličkový kúpeľ, je účinným liekom i prevenciou proti stresu. Perličkový kúpeľ má tiež liečebný prínos. Pravidelné používanie perličkového kúpeľa dokonca dokáže odstrániť problémy s nespavosťou. Vôbec teda nie je zlé zaobstarať si hydromasážnu vaňu priamo do kúpeľne. Pri výbere sa zamerajte na požadované relaxačné účinky a technické parametre.

Pomocou pravidelnej masáže sa rozhýbe krvný obeh a hlavne lymfatický systém, ktorý odplavuje škodliviny z celého tela. Okrem iného tiež z problematických partií, kde sa ukladá podkožný tuk. Účinne tak pomáha v nerovnom boji s celulitídou, má blahodarný vplyv na pokožku celého tela.Domáci wellness Domáci wellness Domáci wellness Domáci wellness
Ako to funguje?


Využitím vodného prúdu, masáž sa vykonáva lúčmi vody a vzduchu cez špeciálne masážne trysky umiestnené na bokoch vane. Prúd vody musí byť dostatočne intenzívny a musí tryskať na časti tela, ktoré sú počas dňa najviac namáhané: chrbtica, chrbát, nohy a krk. U niektorých typov masážnych vaní sa prietok vody dokonca riadi počítačom tak, že si môžete dopriať masáže všetkého druhu - bodové, valivé, pulzujúcich či kombinované.

Naopak vzduchový kúpeľ Vás bude jemne masírovať miliónmi vzduchových bubliniek, ktoré stúpajú odo dna vane nahor. Tam sú totiž umiestnené špeciálne vzduchové trysky, ktorými sa privádza stlačený vzduch. Najlepšieho relaxačného a rehabilitačného účinku dosiahnete v perličkovom kúpeli, ktorý využíva kombináciu veľmi drobných lúčov vody a jemných vzduchových perličiek, ktoré vystupujú z dna vane a doslova rozmaznávajú celé telo.


Radovan Bobček, Dizax

Tento projekt bol realizovaný s podporou EURÓPSKEJ ÚNIE

Európsky fond regionálneho rozvoja