loading

pondelok - piatok

10:00 - 18:00 hod

sobota

na objednávku

0905 900 084

dizax@dizax.sk

Časté
otázky

Časté otázky

Často nám kladiete otázky, koľko stojí grafický návrh aký je celý postup našej spolupráce.

Rozhodli sme sa teda podrobnejšie rozpísať celý proces....Kedy môžem prísť do showroomu?


Kedykoľvek samozrejme, ak však chcete riešiť už váš konkrétny interiér alebo miestnosť, odporúčame vám vopred si telefonicky alebo mailom dohodnúť stretnutie. Dizajnér si vždy naplánuje toľko času, koľko potrebuje, aby ho venoval vám a dostatočne si s vami prešiel detaily. Ak sa zastavíte u nás bez dohodnutej schôdzky, môže sa stať, že práve budeme vybavovať objednaných zákazníkov, alebo nebudeme mať čas sa vám venovať, lebo budeme mať neodkladnú prácu či pripravovať podklady pre už objednané realizácie. Neradi preberáme od vás informácie a následne ich posúvame kolegom, ktorí budú daný priestor spracovávať, ideálne je, ak vaše požiadavky diskutujete priamo s osobou, ktorá s nimi bude aj ďalej pracovať, preto sa vždy prosím ozvite vopred, alebo pošlite mail a my vám zavoláme alebo odpíšeme.Čo potrebujem k návrhu?


Pôdorys, prípadne orientačne zameraný a zakreslený priestor, ak je priestor podkrovný alebo dispozične náročný, tak aj pár fotiek... Sme dizajnéri, pracujeme s priestorom a už na základe pôdorysov a orientácie na svetové strany si vieme všetko predstaviť. Často nás žiadate, aby bola prvým krokom návšteva u vás na mieste, aby sme mali lepšiu predstavu. Pre nás je čítanie výkresov/pôdorysov a priestorová predstavivosť základom pre našu prácu, preto nám verte, že niekedy to ako prvý krok nie je potrebné...Koľko stojí grafický návrh a vizualizácie?


Poplatok za návrh sa u nás uhrádza vopred. Svoju prácu a čas si vážime a stojíme si za odvedenou prácou... Orientačne za návrh jednej miestnosti zaplatíte 100€ - 200€. Všetko závisí aj od náročnosti priestoru. Ak navrhujeme kompletný interiér, neplatíte za každú miestnosť zvlášť, ale za celok, a v tomto prípade určujeme cenu vzhľadom na m2 ale aj na počet miestností, a tak napríklad návrh 3-izbového bytu môže mať cenu 300€, dvojposchodového rodinného domu 500€ a podobne. Cenu vždy zváži dizajnér na základe vašich požiadaviek a pôdorysu.Potrebujem niečo k prvému stretnutiu?


Na prvom stretnutí máme vždy veľa otázok, ktoré by nám mali napovedať ohľadom dizajnového smerovania interiéru a špecifikovať požiadavky na úložné priestory, prevádzku v domácnosti, technické vybavenie... Vždy nám veľmi pomôžu obrázky, ktoré nám napovedia, aké farby, odtiene a dreviny a materiály sa vám páčia. Čo nám nepoviete, vedieť nebudeme. Preto je dôležitá aj vaša vlastná iniciatíva pri predkladaní informácií, je dôležité aby ste nám nezabudli nič povedať, pracujeme len s tým, čo sa dozvieme od vás. Na druhej strane, veľa zákazníkov nemá konkrétne predstavy a veľa vecí nechajú na dizajnérov, ktorí už skúsenosti v zariaďovaní majú a radi si nechajú poradiť. Ak patríte k tejto kategórii a chcete sa celým dizajnom nechať prekvapiť, povedzte nám to na začiatku a my vás nebudeme trápiť zbytočnými otázkami.

Často prvé „stretnutie“ prebehne len ako telefonát alebo mailom, zákazník nám pošle pôdorys detskej izby a popíše, čo pre svoje deti v detskej izbe potrebuje mať, prípadne priloží fotku farebnosti, ktorú si deti vybrali a my ak máme otázky, zavoláme alebo odpíšeme a pustíme sa do návrhu. Osobne zákazník príde až odkonzultovať pripomienky a pozrieť si navrhnuté materiály a kovania. To však nie je možné vždy, napríklad pri väčších interiéroch alebo špecifických zariadeniach, verejných priestoroch, vždy je to na konzultácii zákazník – dizajnér.Čo ak s návrhom nebudem spokojný?


Na základe všetkých informácii od vás priestor navrhneme a vytvoríme grafické vizualizácie, ktoré vám pošleme. Tieto si vždy pripomienkujete, osobne alebo mailom a my následne zmeny zapracujeme a dostanete od nás nové vizualizácie so zapracovanými požiadavkami. Vždy je dobré, aby ste sa pripomienkam a zmenám venovali dostatočne dlho a napísali nám čo najviac postrehov. Pretože takéto zmeny máte v poplatku za návrh dve, teda dvakrát vám grafiku kompletne prerobíme. Zo skúseností vieme, že výsledok, s ktorým ste spokojný vy aj my má takúto postupnosť. Ak však prvú vizualizáciu spravíme úplne mimo vášho gusta, nebudeme to rátať ako zmenu, nie vždy sa trafíme zákazníkovi 100%ne do predstáv, to ani vždy nie je možné... Avšak niekde asi nastala chyba, buď sme mali málo informácií, alebo neboli dostatočne podložené. Napríklad koľko variánt si predstavíte pod moderným minimalistickým interiérom? Alebo koľko pod bielou kuchyňou? Preto nám vždy pomôžu obrázky, aby sme rozumeli vášmu vnímaniu...Môžem žiadať varianty?


Samozrejme. Ak ide o menšie úpravy a zmeny, ako napríklad výška kuchyne, ak sa neviete rozhodnúť alebo si niečo predstaviť, prípadne rôzne typy horných skriniek na kuchyni, väčšia či menšia knižnica, porovnanie dvoch tapiet v detskej izbe... Ak však chcete od nás interiér, ktorý bude moderný, s betónovými prvkami, len s minimálnym počtom nábytkov v industriálnom štýle a na porovnanie žiadate vintage dizajn s vidieckym nádychom a množstvom doplnkov, ktoré dotvoria váš domov, musíte pochopiť, že to bude vyžadovať dvojnásobok práce a preto takýto návrh (teda vlastne dva) bude mať dvojnásobnú cenu...Čo ak je už finálny návrh hotový?


Ak si s dizajnérom prejdete už detaily ako hĺbky skríň, otváranie, úchytky, typy zásuviek, a konkrétne materiály pre výroby nábytku, textílie, typy svietidiel, pripravíme vám cenovú ponuku na kompletné zariadenie a realizáciu. Následne budeme ponuku s vami komunikovať, prejdeme si položky a ak bude potrebné, budeme hľadať cenové varianty. Ak nám zveríte kompletnú realizáciu, následne budeme riešiť termíny, ak však budete chcieť niektoré veci riešiť svojpomocne, budeme spolu komunikovať priebeh.

Ak všetko necháte v našich rukách, kompletne pripravíme výkresy pre elektrikárov, vodárov, podklady pre tapetárov, podlahárov a všetko budeme priebežne chodiť kontrolovať. Interiér vám odovzdáme kompletne hotový.Ak by ste mali ešte otázky, kľudne nám píšte, volajte...


Tešíme sa na našu budúcu spoluprácu.

V mene všetkých kolegov, Jana Srncová.

Tento projekt bol realizovaný s podporou EURÓPSKEJ ÚNIE

Európsky fond regionálneho rozvoja